Szwecja – bezpieczna przystań na rozwinięcie skrzydeł w biznesie

Nie tylko coraz więcej Polaków próbuje swoich sił w Szwecji. Przedsiębiorcy z całego świata zauważają potencjał i realną siłę tego państwa. Kraj jest światowym liderem innowacji, pracuje tu największa ilość wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, żyją tu wyrafinowani konsumenci, panuje wysoka kultura biznesowa, jest mała biurokracja, do tego gospodarka jest stabilna, a państwo otwarte na międzynarodowe firmy. Powodów, dla których warto założyć tu swoją działalność jest naprawdę wiele.

Jak się robi biznes po szwedzku?

14 z 25 najcenniejszych skandynawskich marek pochodzi ze Szwecji.

Bądź innowacyjny i odznaczaj się designem

A zanim staniesz się innowacyjny może najpierw warto trochę zgłębić temat na przykładzie samych Szwedów. Uwierz nam, istnieje wiele przykładów zaangażowania Szwecji w innowacje i wzornictwo.

Jest to miejsce narodzin niektórych z najbardziej wpływowych naukowców w historii naszej planety. Weźmy na przykład takiego kuratora nagrody Nobla i jednego z najbardziej utytułowanych przemysłowców i przedsiębiorców – Alfred Nobel urodził się w Sztokholmie.

Ponadto długa lista światowych renomowanych firm i marek szwedzkiego pochodzenia mówi sama za siebie, wymienić wypada chociażby tj.:

  • Ikea,

  • H & M,

  • Ericsson,

  • Volvo.

Te i wiele innych są przykładem szwedzkiej tradycji przemysłowej, tutejszego know-how i najwyższych umiejętności, których można im tylko zazdrościć.

A jeśli chcecie przyjrzeć się szwedzkiej innowacyjności na konkretnych przykładach, oto jedne z najbardziej znanych przykładów:

  • rozrusznik serca,

  • zamek błyskawiczny,

  • Bluetooth,

  • implanty dentystyczne,

  • mysz komputerowa,

  • Spotify.

Trudno więc nie patrzeć na nich z szacunkiem. To naprawdę dobre miejsce na twoją działalność. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek kroki pamiętaj, aby najpierw zbadać dobrze interesujący cię sektor rynku, zdobyć jak najwięcej danych, liczb i informacji.

Jeśli nie władasz szwedzkim wszelkie materiały źródłowe ze Szwecji przetłumaczą ci bez problemu tłumacze /lub tłumacz z wybranego przez ciebie biura tłumaczeń.

Pamiętaj, że wiedza to potęgi klucz!

Są zawsze krok do przodu

Światowa mekka technologiczna. To właśnie w Szwecji wyprodukowano m.in. takich gigantów jak Spotify, Klarna, King i iZettle.

Szwecja to kraj otwartości pod każdym względem. Z tego właśnie powodu stanowi niemal wymarzone miejsca dla kogoś, kto ma dobry, genialny lub naprawdę innowacyjny pomysł i chce go wcielić w życie wchodząc ze swoją firmą na rynek.

Co więcej, jeśli cenisz sobie spokojne, ale w pełni profesjonalne środowisko pracy, w którym wszyscy współpracują ze wszystkimi i nie ma niczego niemożliwego – to miejsce jest dla ciebie!

Miłego otoczenie do pracy

Według wielu rankingów kraj ten ma największą na świecie ilość wysoko wykwalifikowanych pracowników. Stopa życiowa stoi na wysokim poziomie. Mała biurokracja, duża kultura biznesowa i praktycznie nie istniejąca korupcja to wielka szansa dla ciebie.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) twierdzi, że żyją tu jedni z najbardziej usatysfakcjonowanych ludzi w naszej części świata.

Centrum biznesowe

Zajmuje centralną pozycję w Europie Północnej. Ma największy rynek na terenie Skandynawii. Jest jedną z największych gospodarek na świecie. Twoi potencjalni klienci to aż 25 mln osób.

Świetna lokalizacja oraz potencjał tego miejsca przemawia za tym, aby właśnie tu ruszyć ze swoim nowym biznesem. Nawet Forbes o tym pisał!

Konkurencyjna gospodarka

Globalny wskaźnik zrównoważonej konkurencyjności mówi, że jest to najbardziej konkurencyjna gospodarka na świecie!

Bez wysoko wykwalifikowanej siły roboczej nie byłaby możliwa ani innowacja, ani tak szybko rozwój tego kraju. W wielu rankingach znajduje się wśród liderów konkurencyjności w Europie i na świecie.

Ponadto ma jeden z najlepszych wizerunków za granicą – według indeksu Country RepTrak najlepsza reputacja pośród wszystkich państw świata.

Niski podatek dochodowy od osób prawnych

► Szwecja ma podatek od przedsiębiorstw w wysokości 22% od zysku netto. Kraj korzysta również z przyjaznej dla biznesu struktury podatkowej. To ogromne szanse, które są magnesem przyciągającym tak wielu ludzi z różnych zakątków Europy i świata.

Myślą przyszłościowo

Pionierska gospodarka cyfrowa, najbardziej bezgotówkowa społeczność w naszym regionie, a jakby tego mało mają najszybszy internet!

Tutejsze środowisko biznesowe nowoczesne, innowacyjne, otwarte i przyjazne dla biznesu. Wykwalifikowani specjaliści, procedury biznesowe na najwyższym poziomie – to wszystko sprawia, że łatwo tu działać i chce się tu działać.

Pełny dostęp do Europy

W ramach Unii Europejskiej Szwecja zapewnia łatwy dostęp do rynku 28 krajów i 500 milionów konsumentów. Sam skandynawski rynek, na który składają się: Szwecja, Dania, Finlandia i Norwegia – to jedna z największych gospodarek świata.

Duża liczba międzynarodowych korporacji obecnych w Szwecji nie tylko stworzyła ważny rynek krajowy, ale także utorowała drogę światowej klasy infrastrukturze. Dzięki temu dziś ludzie tacy jak ty mają szansę rozwijać swoje pomysły i pasje i realizować je poprzez zakładanie własnych firm.

Stabilność

Silne finanse publiczne Szwecji, zdrowy system bankowy, stabilność polityczna i świetnie funkcjonująca gospodarka przekładają się na to, że jest to interesujące i dobre miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej.

► Warto mieć świadomość, że: szwedzkie firmy przodują w integrowaniu zrównoważonego podejścia do biznesu w swoich strategiach i codziennym zarządzaniu.